Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

>> Pewny Grunt i Cicha Woda

Pewny Grunt i Cicha Woda

grunt woda

Dawno, dawno temu w bezwietrzną, bezchmurną noc, srebrzystobiały księżyc odbijał się tafli błękitnego jeziora. Jezioro to było niezgłębione, owiane hipnotyzującą  i nie do końca wytłumaczalną historią.

Miejscowi nie raz wspominali, że okolica skrywa pewną tajemnicę. Rzekomo wszyscy wiedzieli, gdzie ów jezioro się znajduje. Nikomu jednak jeszcze nigdy nie udało się tam dotrzeć… aż do pewnego, pamiętnego dnia.

Według legendy, jezioro otoczone było niezwykle, gęstym, bujnym lasem. Poprzez drzewa i rdzenną roślinność niczego nie można było dostrzec. Nie sposób było też przez ten gąszcz swobodnie się przedostać. W tutejszych opowieściach nie raz słyszano, że gdy 22 marca – w dzień wody, księżyc świeci pełnią swego blasku, w jeziorze dzieją się rzeczy niestworzone . Niektórzy przekonani są nawet, że wyłaniają się z niego przedziwne i obdarzone magiczną mocą stworzenia.

Tej pamiętnego dnia, jeden z Ojców Założycieli Rodzinnych Inwestycji, poszukiwał spokojnego miejsca, w którym mógłby nieco odpocząć i pomarzyć o zbawczej przyszłości. Nic nie zapowiadało zmian, które za chwilę miały nadejść, jednak gdy zapadł zmrok, gwiazdy zalśniły światłem, jakiego Ojciec Założyciel jeszcze nigdy w życiu nie widział.

Bez uprzedzenia i zupełnie niespodziewanie, na niebie rozbłysnął przepotężny piorun. Wskutek oślepiającego światła Ojciec Założyciel ujrzał jedynie białą, jaskrawą poświatę. Trudno było stwierdzić, co tak naprawdę się wydarzyło. Jak mówią miejscowi, ziemia zadrżała i dosłownie na drobną, krótką chwilę, porównywalną do czasu mrugnięcia okiem, przemieniła się w jezioro, o niespotykanym, błękitnym kolorze. Całym terenem zawładnęła przeszywająca cisza, która po chwili przeobraziła się w obezwładniający grzmot… i wszystko powróciło do stanu poprzedniego . Wszystko, poza jednym wyjątkiem.

Siedzącego na niewielkim głazie Ojca Założyciela, zaskoczył nieznajomy dźwięk. Dochodził z pobliskiego, niewysokiego krzewu, różniącego się od innych roślin szlachetnym kształtem liści i majestatycznym kolorem. Ojciec Założyciel był całkowicie zdezorientowany. Zastanawiał się, czy to co spostrzegł, dzieje się w rzeczywistości, czy też jest efektem szoku popiorunowego i tych jagód, które przed kilkoma minutami spożywał. Nie mniej jednak, dwie przyjemnie wyglądające kreaturki, przypominające kształtem kroplę wody i kawałek gruntu, debatowały prawdziwym, iście ludzkim głosem.

Na widok człowieka ni stąd ni zowąd… zamilkły. Oba stworzenia nie miały żadnych wątpliwości – droga do ich bajkowej krainy została zamknięta. Prawdopodobnir na wiele długich lat. Cała Trójka poczuła jednak, że właśnie w ten niewyjaśniony sposób ich losy niespodziewanie posplatały się ze sobą. Będą od teraz od siebie całkowicie zależni.

Grunt i Woda, współpracujące z Ojcem Założycielem, dały początek niezwykłemu projektowi. Projektowi, który miał zmienić świat obecnie znanych inwestycji. Wodę, choć mówiła szeptem, wszędzie można było usłyszeć. Ojciec Założyciel nazwał ją Cichą. Grunt zaś, jako, że był niezwykle odważny i twardy jak kamień, nazwany został Pewnym. Był opoką dla całej Trójki, troszcząc się o bezpieczeństwo własne oraz tych, którzy kiedykolwiek się z nim zetknęli. Woda natomiast dbała, aby wszystko dookoła niej mogło sukcesywnie się rozwijać.

Cała Trójka stworzyła podwaliny dla nowej, lepszej, przyszłości. Zgodnie z wierzeniami tutejszych, wędrują teraz po świecie i każdemu napotkanemu człowiekowi szerzą dobrą nowinę… Dlatego też, gdy tylko pomyślisz o ziemi czy wodzie, przypomnij sobie tę historię i tak ja nasi bohaterowie, podziel się nią z Bliskimi. W ten sposób obdarzysz ich wiedzą o niewyobrażalnej wartości.

scenka rodzajowa

cicha wodaCicha Woda

Żywioł wody zgodnie z mitologią stanowi prapoczątek wszystkiego. Woda uznawana jest za symbol życia i odrodzenia, bywa emocjonalna, ale najwięcej przyjemności przynosi gdy bywa cicha i nieprzewidywalna, a przy tym niezwykle twórcza.

pewny gruntPewny Grunt

Żywioł ziemi to stabilizacja i bezpieczeństwo. Ziemia oczyszcza i dodaje energii. Grunt jako część ziemi jest materialny, można go zobaczyć, dotknąć, powąchać i poczuć. Jak jest pewny, to nic nie jest w stanie go przezwyciężyć. Stanowi tarczę, chroniącą nas przed wszystkim co nas otacza.

Artykuły z video