Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

O inwestycjach i inwestowaniu >> Dlaczego warto zainwestować w osadę...

Dlaczego warto zainwestować w osadę nad jeziorem Roś?

Wybranie rejonu Mazur na ulokowanie kapitału w kupno gruntu to pewny sposób  osiągnięcia wysokich stóp zwrotu. Jest tu wiele regionów, które poza unikalnym krajobrazem posiadają także przyciągające turystów zabytki oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę agroturystyczną. Jednym z takich miejsc jest osada nad jeziorem Roś łączącym się z jeziorem Śniardwy i jeziorem Nidzkim. Na wartość ziemi w tym regionie rzutuje również bliskość Puszczy Piskiej oraz miasta Pisz.       

Zakup działki nad jeziorem Roś – sposób na opłacalną lokatę kapitału

Za pośrednictwem firmy Rodzinne Inwestycje można nabyć grunty w miejscowości Szczechy małe koło Pisza – działki o powierzchni od 1500 m2 do 2172 m2. Są one położone 300 m od jeziora Roś, z dostępem do wspólnej plaży, w pobliżu brzozowego lasu. Osada ta posiada przyłącze do sieci kanalizacyjnej, wodociągowej oraz elektrycznej. Dlaczego  nabycie ziemi w tym rejonie jest sposobem na korzystną lokatę kapitału? Powodów jest kilka.

Puszcza Piska: gwarancja świeżego powietrza regionu

Mówiąc o osadzie nad jeziorem Roś nie sposób pominąć największego na Mazurach kompleksu leśnego – Puszczy Piskiej. Połowa jej obszaru jest objęta ochroną w ramach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Bliskość lasów sosnowych i świerkowych, którymi porośnięte są równinne obszary tej części Mazur zapewnia czyste powietrze. W rejonie jeziora Roś zachowały się liczne torfowiska oraz tereny podmokłe, na których występują takie gatunki zwierząt jak łoś, bóbr, norka amerykańska oraz ptactwo wodne. Symbolem parku jest bocian biały. Dla wielbicieli kajakarstwa atrakcją jest przepłynięcie szlakiem kajakarskim „Rzeka Pisa”. Amatorzy wędrówek pieszych powinni natomiast odwiedzić leśną ścieżkę edukacyjną „Brzeziny-Szast”, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną Nadleśnictwa Pisz w Puszczy Piskiej.

Czym się wyróżnia jezioro Roś spośród tysiąca innych jezior?

Przede wszystkim sąsiedztwem z jeziorem Śniardwy (największym jeziorem w Polsce) oraz rozbudowaną siecią rzeczno-kanałową połączoną z wieloma zbiornikami, m.in. jeziorem Seksty, Nidzkie i rzeką Pisa. To tu rozpoczyna się Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Dla wędkarzy i żeglarzy to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu (występuje tu np. szczupak, węgorz, karaś, lin i okoń). W okolicy znajduje się wiele hoteli i  ośrodków wypoczynkowych (jak np. Energetyk) oferujących poza noclegiem także wypożyczenie sprzętu wodnego (narty wodne, motorówki, statki wycieczkowe). Agroturystyka w rejonie prężnie się rozwija, ponieważ znajdują się tu nie tylko zagospodarowane plaże, ale też rozwinięta linia brzegowa zachwycająca swą różnorodnością: od podmokłych łąk do stromych i zalesionych stoków. Mieszczą się tu liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe.

Czemu warto odwiedzić Pisz?

Atutem działek, jakie można nabyć za pośrednictwem Rodzinnych Inwestycji jest bliskość miasta Pisz położonego nad rzeką Pisa wypływającą z jeziora Roś. Turyści chętnie korzystają z rejsów stateczkiem wycieczkowym Smętek (w sezonie letnim odbywają się one codziennie w godz. 10-22). Z przystani na rzece Pisa płynie się na jezioro Roś, ale można zamówić inną trasę.

Miasto słynie z wieży ciśnień wybudowanej w 1907 r. (jest wpisana do rejestru zabytków), a także zachowanego w świetnym stanie Domu Królewskiego z XVIII w. (obecnie znajduje się tu Ognisko Muzyczne). Zabytkową wartość ma również Kościół św. Jana Chrzciciela: ołtarz główny pochodzi z okresu późnego renesansu, a wieżę wzniesiono w 1694 r. Wybudowaną w XVII w. świątynię przebudowano w 1843 r. Do dziś zachowała się barokowa ambona, chrzcielnica oraz drewniany krucyfiks.

Unikatową budowlą jest ratusz wybudowany w stylu neogotyckim, w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe oraz Muzeum Ziemi Piskiej. Osoby zwiedzające mogą w nim znaleźć eksponaty historyczne, archeologiczne, etnograficzne oraz związane z Puszczą Piską. W stylu neogotyckim wybudowano także w II połowie XIX w. basztę, w której dziś znajduje się restauracja o tej samej nazwie.

 Walory inwestycyjne osady nad jeziorem Roś

Ziemie te z uwagi na swą lokalizację mają duży potencjał wzrostu wartości. Wpływa na to bliskość aglomeracji miejskiej w Piszu oraz zróżnicowanie faunistyczne regionu (Puszcza Piska, jezioro Roś, rzeka Pisa). W okolicy stale rozwija się przemysł agroturystyczny (hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, bary, restauracje, wypożyczalnie sprzętu sportowego), co związane jest z napływem turystów. Przyciągają ich tu walory przyrodnicze oraz zabytkowo-rekreacyjne (zwiedzanie ciekawych miejsc w Piszu, korzystanie z rozwiniętej infrastruktury sportowej, gastronomicznej). Oznacza to, że wartość rynkowa gruntów w tym rejonie będzie sukcesywnie rosła.

Zyski z zakupionej w tym regionie ziemi można zwiększyć jeśli skorzysta się z oferty profesjonalnej firmy, takiej jak Rodzinne Inwestycje. Z uwagi na znajomość rynku potrafi ona pokierować rozwojem inwestycyjnym działki tak, aby po kilku latach znacznie wzrosła jej cena (m.in. poprzez uregulowanie linii brzegowej, budowę dróg wewnętrznych). Służą temu takie programy jak np. Rodzinny Program Inwestycyjny lub Rodzinny Program Wzrost Wartości. Inwestor może dzięki nim liczyć na ponadprzeciętny wzrost wartości gruntu. Efekt ten jest osiągany poprzez spójne i harmonijne zagospodarowanie wszystkich działek wchodzących w skład osady, tak, aby ich rozwój uwydatniał naturalne atuty przyrodnicze regionu.

Artykuły z video