Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

O inwestycjach i inwestowaniu >> Jak bezpiecznie kupić ziemię pod...

Jak bezpiecznie kupić ziemię pod inwestycję

Kupno nieruchomości gruntowych jest powszechnie uważane za jedną z najbardziej bezpiecznych formę inwestowania kapitału. Nabywców spotkać może jednak dużo wyzwań i problemów, nim uda im się kupić ziemię. Podczas samego wyboru działki i całego procesu zakupowego natrafić możemy na wiele przeciwności i pułapek Zakup sprawdzonego produktu to nie lada wyzwanie. Zatem, na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić przed podjęciem decyzji? Jak bezpiecznie kupić ziemię pod inwestycję?

Przede wszystkim- dostępność mediów

Zagadnienie to powinno być sprawdzone przez Inwestora jako pierwsze. Często działka, która została zakupiona w dobrej cenie, ostatecznie wcale atrakcyjna nie jest. Niekiedy opłaty związane z mediami mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wtedy koszt działki znacząco rośnie, a samo proces uzbrojenia terenu jest czasochłonny.

Kupno działki w dobrej cenie, takiej która jest jeszcze nieuzbrojona, może nie być jednak takim złym pomysłem. Ale jeżeli chcemy oszczędzić sobie czasu i zmartwień, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy, która oferuje takie działki i obliguje się do uzbrojenia terenu. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.

Po drugie – sprawdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

Zapoznanie się z tym dokumentem pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek. Plany, jakie inwestor ma wobec działki nie zawsze mogą zostać zrealizowane. Bowiem możliwości zabudowy niekiedy są ograniczone (np. obok może w najbliższym czasie powstać droga szybkiego ruchu). By unikną rozczarowania, należy zapoznać się z planami zanim jeszcze dokonamy formalności. Oczywiście tutaj również można liczyć na pomoc wyspecjalizowanej firmy, jaką są Rodzinne Inwestycje.

Po trzecie – sprawdzenie Księgi Wieczystej

Stan prawny rozważanej nieruchomości gruntowej jest bardzo ważny. Najważniejsze zapisy, na które należy zwrócić uwagę dotyczą praw do danej nieruchomości. Ważne by sprawdzić, komu one przysługują. Może się zdarzyć, że np. na naszej działce ciąży hipoteka lub jest na niej ustanowiona służebność. Niekiedy może to być czynnik uniemożliwiający snucie dalszych planów wobec działki.

Po czwarte – wody gruntowe

Stan wód gruntowych na rozważanej działce może się okazać kluczowym decydentem zakupowym. Szczególnie, gdy chcemy na niej pobudować dom z piwnicą. Bowiem, jeśli mamy na działce niską przepuszczalność gleby, a poziom wody wysoki – podpiwniczenie staje się niemożliwe. Taki stan rzeczy przekłada się też na koszty budowy i zmianę architektury budynku.

Najbezpieczniejszą opcją jest zatrudnienie geologa, który pomoże nam ustalić stan wód gruntowych. Oczywiście, jeżeli korzystamy z pomocy firmy, która zajmuje się wsparciem przy wyborze i zakupie gruntów – ten problem również biorą na swoje barki.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by samemu dokonać odwiertów i sprawdzić stan wód. Konieczne są jednak ku temu odpowiednie umiejętności i poświęcenie na to czasu.

Po piąte – dojazd

Dojazd do działki jest bardzo ważny. Jest kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim czas i drogi dojazdu do naszej posiadłości. Niekiedy możemy trafić np. na problematyczne rondo w okolicy, które zawsze będzie wydłużało dojazd do działki i powodowało stanie w korkach. Warto też sprawdzić czy drogi dojazdowe są odpowiednio utwardzone i czy nie zostaniemy narażeniu na problemy związane z błotem, a czasami nawet zalaniem.

Wyspecjalizowane doradcze firmy jako gwarant bezpieczeństwa

Powyżej zostało przytoczonych kilka kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem działki. Tych pułapek może pojawić się jeszcze więcej. Często nie wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę. Pomoc wyspecjalizowanej w doradztwie firmy niekiedy jest niezastąpiona. Przyświadczyć może o oszczędności naszego czasu, zmartwień i pieniędzy.

Wbrew pozorom, unikatowych lokalizacji nie jest dużo. Nie można zapominać, że ich wybór jest kluczowy dla sektora inwestycyjnego. Firma Rodzinne Inwestycje właśnie tym się zajmuje. Dodatkowo, mogą zaoferować grunty w niższych cenach niż te, które są powszechne na rynku. Ich wsparcie obejmuje również weryfikację gruntów pod kontem wszelkich wad i pułapek, które są opisane w artykule.

Co jeszcze możemy zyskać? Unikatowy model inwestycyjny ze 100% bezpieczeństwem dla Inwestora. Rodzinne Inwestycje dają możliwość skorzystania z opcji, która w ramach Rodzinnego Programu Inwestycyjnego daje możliwość 6 letniej opieki nad gruntem Inwestora w zakresie formalnym, technicznym, wizualnym. Dodatkowo, firma uczestniczy też w wyjściu z inwestycji (zbyciu jej) i zrealizowaniu zysków. Taka forma inwestycji w ziemię nie wymaga od Inwestora żadnego zaangażowania, poza środkami finansowymi. Jest ona niesamowicie wygodna i łatwa, a wszelkie problemy związane z zakupem ziemi stają się niezauważalne dla nabywcy.

Ziemia jest bardzo pożądanym dobrem inwestycyjnym, przede wszystkim ze względu na małą liczbę dostępnych gruntów, które są atrakcyjne. Przed dokonaniem wyboru zakupowanego należy jednak zwrócić uwagę na wiele kwestii lub zasięgnąć fachowego doradztwa, bowiem niebezpieczeństw jest wiele, a sukces inwestycyjny nie jest wcale łatwy do osiągnięcia.

Artykuły z video