Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

Mądrze inwestując

spełniasz marzenia

O regionach i wartości ziemii >> 4 powody, aby wybrać Mazury

4 powody, aby wybrać Mazury

Mazury stały się w pewnym sensie zakładnikami własnej popularności. Kraina Tysiąca Jezior. Miejsce unikatowe w skali świata. Mekka żeglarzy rozbrzmiewająca szantami. Słyszysz: Mazury, myślisz: wiatr w żaglach. To prawda, wychowało się tam kilka pokoleń żeglarzy i chyba trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie był na jeziorach. Jednak Mazury to nie tylko jachty, przystanie i bezkresne jeziora. Ten region doskonale spełnia oczekiwania i potrzeby turystów, co w połączeniu z unikalnymi warunkami naturalnymi tworzy niepowtarzalną mieszankę, z jednej strony oferując rozbudowaną i wciąż rozwijającą się infrastrukturę, z drugiej – cały czas pozostając miejscem tajemniczym.

Wciąż niewykorzystany potencjał turystyczny zadecydował o tym, że Mazury to atrakcyjne miejsce  do inwestycji w ziemię. Oto cztery powody, dla których warto kupić grunty na Mazurach:

Przyroda. Na powierzchni blisko 10000 km2 rozlokowanych jest co najmniej 2500 jezior otoczonych gęstymi lasami. To jeden z najlepiej zachowanych pierwotnych ekosystemów w Polsce, w którym ciągle górą jest natura, a nie człowiek. Jednak żeby tego doświadczyć i docenić, trzeba tam pojechać, zobaczyć na własne oczy, wejść w ten świat.

Spokój i odosobnienie. Chociaż to popularny cel wyjazdów wakacyjnych (i nie tylko), to w jakiś niewytłumaczalny sposób każdemu, kto szuka tam spokoju i wyciszenia, udaje się je znaleźć. Oczywiście nie w tłumnie nawiedzanych przez turystów Mikołajkach czy Giżycku (które naszym zdaniem oczywiście również warto odwiedzić), ale wystarczy oddalić się o kilka kilometrów od popularnych miejscowości, aby przenieść się zupełnie inną krainę – ciszy, spokoju, często zupełnie odludną. Trudno to wytłumaczyć, ale bardzo łatwo doświadczyć. I trudno nie pokochać.

To idealne miejsce, aby uciec się zgiełku świata, szczególnie teraz, w czasie pandemii. Swój azyl znajdzie tam każdy. Jeśli ktoś ucieka od zgiełku wielkiego miasta, doceni to, że na Mazurach można odizolować się od hałasu i nerwowości, które często niesie za sobą praca w korporacjach, czy dużych firmach mieszczących się w metropoliach.

Rekreacja i kultura. Jak pisaliśmy wyżej, Mazury doskonale dopasowały się do oczekiwań dzisiejszych turystów, a sama natura stała się w pewnym sensie „współorganizatorem” (brzmi to lepiej niż elementem) tej infrastruktury. Nie musisz być żeglarzem, żeby aktywnie spędzić tam czas, możliwości jest wiele, niezależnie od tego, czy jesteś zaprawionym w bojach sportowcem, czy dopiero szukasz dla siebie właściwej drogi. Możesz w ciszy, bez pośpiechu spacerować po lesie lub biegiem pokonywać leśne ostępy. Za wolno? Wsiądź na rower lub konia. Chcesz być bliżej natury? Wybierz kajak i dosłownie dotknij jej. A kiedy już dasz z siebie wszystko (lub tyle, ile chciałeś), możesz zajrzeć na któryś z licznych festiwali lub koncertów – trudno o piękniejszą oprawę . Z kolei tutejsza kuchnia, oparta na mazurskich rybach oraz lokalnych produktach, przyciągnęła w te strony wielu znanych i cenionych szefów kuchni, którzy docenili jakość lokalnych specjałów.

Dostępność cenowa. Patrząc na wszystkie zalety tego regionu, trudno uwierzyć, że wciąż jeszcze można tam kupić ziemię. Mazury, mimo swojej niebywałej urody, mają jeszcze jedną cechę, która jest wyjątkowo ważna w przypadku chęci inwestowania – ceny działek są wciąż niskie. Za podobna działkę z dostępem do wody u naszych zachodnich sąsiadów trzeba zapłacić średnio dziesięć razy więcej. Ciągle możemy znaleźć tam działki o zróżnicowanej powierzchni, lokalizacji i standardzie, a dzięki pomocy specjalistów, dokonamy właściwego wyboru.

Artykuły z video